Zuzu’s Petals
11. desember 2014
I går ble jeg ferdig med det siste på strikkefronten, en hals etter mønsteret Zuzu’s Petals. Det geniale med denne er at når du har den på deg, så ser det ut som om du har et sjal på deg, mens det egentlig er en hals. Null løse ender, og den varmer godt. Jeg strikket min i håndspunnet Polwarth som jeg spant i mai 2013. Ulla er fra IntoTheWhirled, og fargen heter Sedona Sunset. Mønsteret er for garn i sport og worsted weight, mens mitt var midt i mellom slik at jeg brukte pinne 4,5 mm istedet for 4 mm eller 5 mm, og så strikket jeg etter maskeantallet for det tynneste garnet.
Nå er strikkepinnene tomme igjen, men jeg har funnet frem ugleteppet, slik at jeg kan strikke litt på det frem til jeg finner noe nytt jeg har lyst til å strikke 🙂
Forrige
Blåbærskogen
Nyere
3. søndag i advent
Du vil kanskje også like

Nye sokker på pinnene og nytt ute på Etsy
4. august 2016
There’s a storm a comin’
11. juli 2017
4 kommentarer
Lunamon Design
ÅÅÅ den blei nydelig! Mner bestemt jeg har kjøpt dette mønsteret… Hm, det må jeg sjekke. Jeg går med sjal hver dag men de løse endene er ofte i veien, så dette er jo løsninga på det. Må finne meg ett garn med «mine» farger og lange fargeskift, så kanskje dette skal strikkes i romjula? Takk for titten.
Ha en flott dag idere.
Lunamon Design
Det stemte det, den hadde jeg, da er jakten på det perfekte garnet i gang 🙂
Marianne
Så flott!! Da er det bare å begynne jakten, det blir bra 🙂
Frk.Badegakk
Så kult konsept! Og det ble kjempegøy i det garnet da!