Farging,  Spinning

Garnkalas og nytt prosjekt på pinnene

Det er søndag, og i går var det Garnkalas på Fortuna! I det siste har jeg farget, det er har egentlig vært prioriteringen over alt, sånn at jeg skulle ha nok til å ha med meg i går. Det er så vanskelig å vite hva man skal farge, hvilke farger osv. Men det ble en super dag, med fine folk 🙂

Jeg hadde med glittergarn, merinogarn, sokkegarn, håndspunnet garn og spinnefiber. Det som ikke ble solgt legger jeg ut i nettbutikken over helga 🙂

Men, over til et nytt prosjekt som har kommet på pinnene! ENDELIG har jeg begynt på en Fanakofte til meg selv. Det har jeg ønsket meg i ca 14 år, og nå blir det. Planen var egentlig å handle garn til en kofte på garnsalget i høst, men så kom jeg på at jeg har ganske mye Wollmeise, og jeg hadde faktisk garn til en kofte til meg selv. Den blir mørk grå og lys, og så kjøpte jeg meg et hespe på Fortuna i går som skal brukes til stjernene oppe i rundfellingen. Jeg tror det blir perfekt, akkurat som jeg ønsker meg.

Det har vært så mange fargerike kofter en stund nå, sånn at nå kjenner jeg på at jeg vil ha en mer nedtonet kofte, og denne tror jeg kan bli en favoritt!

4 kommentarer